TÝM

Mgr. Petra Špilka Kykalová

Miluji lesy, cesty, hory, radování se z drobných krás (jak to umí děti a někdy i někteří dospělí). Taky miluji vítr ve vlasech a knihy (aktuálně vede Tobiáš Lolness). Svá studentská léta jsem strávila hloubáním o životě na filozofické fakultě (francouzština) a fakultě sociálních studií (environmentální studia), volné chvíle jsem trávila s dětmi jako táborová vedoucí. Dále mě významně nasměrovala životní pouť s Radimem (Nový Zéland a indický Himálaj) a naše děti (Šimon Adam, 2014, a Štěpán Kryšpín, 2016). Při výuce ve škole a provázení ve školce mě baví sledovat a podporovat rozvoj osobnosti a rozvíjet dětskou vynalézavost a zvídavost.

Kurzy: Respektovat a být respektován (2014), Kritické myšlení (2013 a 2017), Pohádka, děti a divadlo (2003).

Mgr. Radim Špilka, Ph.D.

Baví mě výzvy, vysoké hory, skály, hlavolamy, design, grafika, kytara. Rád přemýšlím v souvislostech, zkoumám přírodu, toulám se krajinou, poznávám nová místa a lidi, vymýšlím příběhy a hry pro Šimona a Štěpána. Zkušenosti pro práci s dětmi jsem získával jako táborový vedoucí. Tady jsem poznal svou milou Petru. Táborové křepčení a láska k myšlení mě dovedly na cestu učitele. Učím matematiku, kterou považuji za královnu věd, jež kultivuje myšlení a umožňuje nám poznávat okolní svět. Během své učitelské praxe jsem se začal zabývat myšlenkou, jak žákům přiblížit vzdělávací obsah v dnešní roztěkané a informacemi přesycené době. Tyto úvahy mě dohnaly k doktorskému studiu, kde jsem se zabýval vzdělávacím modelem Převrácené třídy.  Pro Edulín tvořím mj. vzdělávací materiály a web, fotím a chystám hradecké Férové snídaně.

Kurzy: Respektovat a být respektován (2014). 

Mgr. Anna Julie Vojtová

Mám moc ráda puntíky a majáky. Taky francouzštinu, život, přírodu, moře, vítr, knížky, divadlo, legraci, voňavé louky a mraky na nebi. Ráda se učím od světa a lidí, ráda si pohrávám s vnímáním dění okolo sebe. Ráda si hraju. Na společnosti dětí miluju tu atmosféru hry, radosti, smíchu, prostého bytí, přímosti a přítomného okamžiku. Líbí se mi dětská bezprostřednost, zvídavost, bezedná zásoba proč a neotřelých proto. Loni jsem se vydala na cestu osobního rozvoje Bránou k harmonii těla a duše, začala jsem cvičit jógu, se svým mužem vychovávám psí duši Edu a těším se na vlastní potomky. Nejvíce mě učí a inspirují početné domací i zahraniční cesty a setkávání s přateli. Momentálně se snažím umět žít a být tady a teď. 

Mgr. Denisa Konášová

Ráda se učím. Vystudovala jsem obor logopedie a získala atestaci v oboru klinické logopedie. Praktické zkušenosti jsem čerpala v nemocnici v Jičíně a soukromé ambulanci v Hradci i Králové. V současné době jsem na mateřské dovolené a učím se nyní od mé dcery Dominiky a fenky Tary. Jsme spolu často venku a baví nás trávit čas v přírodě. Je pro nás velkou inspirací k učení, ke hře, k odpočinku i k úsměvu. A s úsměvem jde všechno lépe :-)

Simona Kučerová

Již jako dítě mě začala ovládat láska ke všemu živému. Přes chov nejrůznějších bytových zvířátek (rybiček, křečků, králíků, hadů...) jsem se dostala až ke kynologii, které se aktivně věnuji téměř sedm let. Vedle toho se ráda zapojuji do činnosti Sboru dobrovolných hasičů v Locheniních. Co se narodil můj první synovec, jsem nadšená z jakékoli příležitosti strávit čas s dětmi. Když to zrovna nemůže být hlídání těch menších, vyrážím jako zdravotník na sportovní pobyty se ZŠ Žamberk.